O nás

O nás

separator

Kdo jsme a co děláme

V roce 1996 jsme vyrobili první lezecký chyt. Z jasanového dřeva. Od té doby se změnilo mnoho. Materiály, tvary, způsoby výroby i prodeje. Přesto v této práci pokračujeme a je za námi více než půl milionu prodaných kusů.

První lezeckou stěnu jsme vystavěli v roce 2004. Po třinácti letech práce máme za sebou několik stovek zrealizovaných projektů v České republice a několika dalších zemí světa, včetně exotických destinací jako je Afghánistán nebo Maledivy.

Stále se snažíme naše produkty zdokonalovat, přinášet nové technologie. V současné době disponujeme výrobní plochou cca 600 m2, na které kombinujeme výrobu lezeckých stěn a chytů se zakázkovou výrobou nábytku a interiérů.

Naší prioritou je individuální přístup k zákazníkům v maximální možné míře a snaha najít nejvhodnější řešení za přijatelnou cenu.

Náš tým

Rosťa Štefánek

Kontakt se zákazníky, fakturace, svačinář

Jarda Kotyza

Vedoucí výroby

Dominik Otto

3D modelování

Nabídka služeb

Lezecké stěny s překližkovým opláštěním

Stěny s pláštěm z multiplex překližky 18 – 21 mm. Obvykle s úpravou povrchu popískováním nebo nanesením skleněného granulátu. Konstrukci tvoříme z dřevěných hranolů nebo alternativně – u staticky náročnějších projektů z ocelových profilů. Stěny mohou být pro lezení s lanem s jistícími body nebo určené pro bouldering – lezení bez lana, kde bezpečí lezců zajišťuje adektávní dopadová zóna. Chyty se umísťují do připraveného rastru otvorů osazených ocelovými plotnami se závitem nebo narážecími maticemi.

Lezecké stěny s laminátovým pláštěm

Plocha těchto stěn je tvořena sklolaminátovým kompozitem o síle cca 10 mm. Výhodou tohoto řešení je odolnost vůči povětrnostním vlivům a zejména možnost upravit povrch do tvaru přírodní skály. Ve spojení s vícebarevným nátěrem je tento efekt velmi působivý. Nosná konstrukce je identická jako u překližkových stěn, u vhodně zvolených tvarů může být plášť samonosný. Tato aplikace je vhodná u stěn, kde převládá design nad funkcí jako jsou bloky na dětských hřištích, stěny v obchodních centrech a podobně.

Lezecké chyty

Chyty vyrábíme z polyesterových pryskyřic ve třech designových řadách. Řada Classic se vyznačuje jednoduchým, čistým designem bez dalších prvků. Řady Erosion a SeaShore připomínají svým povrchem konkrétní typ skály. V každé z řad se snažíme postupně budovat sety, které obsahují různé velikosti chytů od malých stupů po velká madla. Chyty dodáváme v osmi základních barvách a ve fluorescentním odstínů růžové. Na přání jsme schopni připravit i jiné odstíny nebo barevné kombinace.

Od roku 2012 jsme výhradními dovozci značek Lapis, Bleaustone a Crux pro Českou Republiku. Jedná se o nejpřednější světové značky, jejichž nabídka čítá několik stovek typů chytů v mnoha designových řadách. Kvalita povrchu a pigmentů je na nejvyšší hranici současných technologických možností.

Struktury – Volumes

Současným trendem jsou velkoobjemové chyty – Volumes. Ty vyrábíme ze sklolaminátové tkaniny nebo z březové překližky opatřené unikátním povrchem zajišťujícím extrémní tření povrchu bez toho, aby byl příliš hrubý. Překližkové struktury vždy obsahují rastr otvorů pro další montáž chytů. Jsou ideálním doplňkem lezeckých stěn, kdy dokáží rozčlenit velké rovné plochy. Barevná škála je identická jako u standartních lezeckých chytů.

Stavba cest, servis stěn

Nedílnou součástí výstavby lezeckých stěn je tvorba jednotlivých cest různých obtížností a následný servis lezecké stěny jako celku. Pro naše zákazníky zajišťujeme kompletní dopadové plochy – molitanová dopadiště, bezpečnostní zóny z kačírku apod.

Certifikáty, záruky

 

Na naše produkty poskytujeme záruční lhůty v rozsahu 24 – 60 měsíců. Lezecké chyty jsou testovány dle ČSN-EN 12572-3 ve zkušebním ústavu TÜV Süd.

Stále váháte na projektem?